EBYTE AM11-5W12V AC-DC Dual Channel Step-Down Power Supply Module 5W Low Power Consumption EMC Circuit Output voltage 12V - IOT Module Shop Manufacturer Factory – Ebyte Official Store - IoT Module Manufacturer
EBYTE AM11-5W12V AC-DC Dual Channel Step-Down Power Supply Module 5W Low Power Consumption EMC Circuit Output voltage 12V
Shipping calculated at checkout.
EBYTE OEM/ODM AM11-5W12V 12V high-efficiency Safety isolation Small power AC-DC power bank module [Input voltage]:100~250V [Output voltage]:12V [Continuous current]:416mA [Product size]:34.7*20.6*15.5mm [Installation method]:plastic plug-in [Introduction]:AM11-5W12V is an ultra-small size switching power... Read more
Availability: In Stock
Ship From: China EBYTE Manufacturer Factory
Order today. Get it and , hoursminutes
Produit en rupture
Référence produit : AM11-5W12VN/ATags : 100~250V, 12V
Guaranteed Safe Checkout
paypalvisadiscovermaestroamerican express
Every day, EBYTEIOT serves hundreds of clients worldwide, ensuring that we always remain responsive.
Total time = processing time + shipping time (shipping time is business days)
Processing time = the time between placing an order and us shipping it.
Shipping time = the time it takes for your order to be shipped and delivered to you.
Processing time: 7 working days
Please be advised that we do not deliver to
  • Cuba
  • Islamic Republic of Iran
  • Democratic People's Republic of Korea (North Korea).
  • Sudan
  • Syria
  • Venezuela
  • Yemen
We apologize for any inconvenience this may cause.
Cancel order
Returns
Refund
Contact
Contact our customer service at ebyteiot@cdebyte.com.
Tel: +086 028 61543675
Return address: Building B5, No. 199, West District Avenue, High Tech West District Chengdu, China.
EBYTE OEM/ODM AM11-5W12V 12V high-efficiency Safety isolation Small power AC-DC power bank module
[Input voltage]:100~250V
[Output voltage]:12V
[Continuous current]:416mA
[Product size]:34.7*20.6*15.5mm
[Installation method]:plastic plug-in
[Introduction]:AM11-5W12V is an ultra-small size switching power supply module, AC and DC dual-use, input voltage 85~264Vac,ultra-low ripple, ultra-low power consumption, high efficiency, safety isolation, high reliability and other advantages; greatly reduce user design threshold; users do not need to consider stability, even in extremely complex voltage environment, the output can be stable.
Item Main parameters Min Typ Max Note
1
Input voltage(V)
Vac
2
Frequency(Hz)
0 50/60 -
Hz
3
     Output  power(W)
0 -
W
4
Working temperature(°C)
ta=40"C, tc -85°C
5
Output voltage
V
6
Continuous current(mA)
mA
7
Ripple noise(mV)
mA
8
average efficiency(n%)
- 80 -
%
9
Overcurrent Protection(%)
%
10
Working
humidity(RH%)
no condensation
11
storage
temperature(°C)
Dry storage at room temperature
12
Storage
humidity(RH%)
AM11-5W12V-EN
Dimanche, Lundi, Mardi, Mercredi, Jeudi, Vendredi, Samedi
Janvier,Février,Mars,Avril,Mai,Juin,Juillet,Août,Septembre,Octobre,Novembre,Décembre
Articles en stock insuffisant. Plus que [max] en stock.
Ajouter à la liste d'enviesParcourir la liste d'enviesSupprimer la liste d'envies
Panier d'achat
Votre panier est vide.
Return To Shop
Ajouter un message à votre commandeEditer la note de votre commande
Calculer les frais de port
Ajouter un code de réduction
Calculer les frais de port
Ajouter un code de réduction
Le code de réduction fonctionnera au moment du paiement