EBYTE E22-400T33S LoRa Wireless Module 433MHz LoRa Spread Spectrum Module 33dBm 16KM IPEX/Stamp Hole LBT RSSI Antenna Module - IOT Module Shop Manufacturer Factory – Ebyte Official Store - IoT Module Manufacturer
EBYTE E22-400T33S LoRa Wireless Module 433MHz LoRa Spread Spectrum Module 33dBm 16KM IPEX/Stamp Hole LBT RSSI Antenna Module
Shipping calculated at checkout.
  [Introduction]:E22-400T33S is a wireless serial port module (UART) based on SEMTECH's SX1268, working at 410.125 ~ 493.125MHz (default 433.125MHz),TTL level output, compatible with 3.3V and 5V IO port voltage. Compared... Read more
Availability: In Stock
Ship From: China EBYTE Manufacturer Factory
Order today. Get it and , hoursminutes
Module plus antenna: E22-400T33S-V2
  • E22-400T33S-V2
  • E22-400T33S-V2+TX433-FPC-3208
  • E22-400T33S-V2+TX433-JKS-IPX20
  • SW433-TH32DN
  • TX433-TH-3
Will not ship until [19041994]
Out of stock
SKU: E22-400T33S-V2N/ATags: 16km, 33dBm, 433mhz, lora
Guaranteed Safe Checkout
paypalvisadiscovermaestroamerican express
Every day, EBYTEIOT serves hundreds of clients worldwide, ensuring that we always remain responsive.
Total time = processing time + shipping time (shipping time is business days)
Processing time = the time between placing an order and us shipping it.
Shipping time = the time it takes for your order to be shipped and delivered to you.
Processing time: 7 working days
Please be advised that we do not deliver to
  • Cuba
  • Islamic Republic of Iran
  • Democratic People's Republic of Korea (North Korea).
  • Sudan
  • Syria
  • Venezuela
  • Yemen
We apologize for any inconvenience this may cause.
Cancel order
Returns
Refund
Contact
Contact our customer service at ebyteiot@cdebyte.com.
Tel: +086 028 61543675
Return address: Building B5, No. 199, West District Avenue, High Tech West District Chengdu, China.
POLLING
[Introduction]:E22-400T33S is a wireless serial port module (UART) based on SEMTECH's SX1268, working at 410.125 ~ 493.125MHz (default 433.125MHz),TTL level output, compatible with 3.3V and 5V IO port voltage. Compared with the traditional SX1278 solution, it has a longer transmission distance, faster speed, lower power consumption, and smaller size; it supports functions such as air wake-up, wireless configuration, carrier monitoring, automatic relay. communication keys and sub-package length setting. Ebyte provides customized development services on it. An obvious advantage is that SX1268 covers wider frequency range.
Brand Name:EBYTE
Origin:Mainland China
Condition:New
Type:Drive IC
Model Number:E22-400T33S-V2.1
Operating Temperature:-40-85℃
Package:SMD
Main parameter Min. Typ. Max. Unit Remark
Operating voltage 3.3 5.0 5.5 V ≥5.0 V ensures output power
Communication level - 3.3 - V For 5V TTL, It is recommended to add level conversion
TX current - 1000 - mA Instant power consumption
RX current - 13 - mA -
Sleep current - 2 - μA Software is shut down
Operating parameter Performance Remark
Operating frequency 410.125~493.125MHz Support ISM band
Tx power 33 dBm -
Receiving sensitivity -128dbm Air data rate is 2.4kbps
Air data rate 2.4k~62.5kbps Controlled via user’s programming
Size 25*40.5 mm -
Antenna IPEX/stamp hole 50 ohm impedance
Communication interface UART -
Package SMD -
详情
EBYTE factory certificate market
Module plus antenna
Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
Add to WishlistBrowse WishlistRemove Wishlist
Shopping cart
Your cart is empty.
Return To Shop
Add Order NoteEdit Order Note
Estimate Shipping
Add A Coupon
Estimate Shipping
Add A Coupon
10%OFF Code: ebyteiot ,Available for any order ,Coupon code will work on checkout page